STARVALVE / Ürünler
FIP ÜRÜN GAMI
Küresel Vanalar
Küresel Vanalar; ismini içinde bulunan delikli ve döner özellikli küreden almıştır, etkili sızdırmazlık ve pratik kullanımı açısından geniş bir kullanım alanına sahiptir. Hızlı bir şekilde açılıp kapanmasından dolayı sık ve hızlı açılıp kapanması gereken uygulamalarda özellikle tercih edilirler. Basınç kaybı değerleri açısından son derece makuldür. Küresel vanalar başta içme suyu sistemleri; deniz suyu, demir çelik, gıda, kağıt, kimya, petrokimya sektörleri ile tüm ısıtma ve soğutma hatlarında çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.
Kelebek Vanalar
Kelebek Vanalar; boru hatlarında daha az yer kaplamaları, her iki yönde de mükemmel sızdırmazlık sağlamaları, daha düşük torka sahip olmaları, diğer vana tiplerine göre daha düşük maliyetli olmaları ve aktüatörlere kolay montaj yapılabilmelerinden dolayı endüstriyel proseslerde yaygın olarak kullanılırlar.
Diyaframlı Vanalar
Diyaframlı vanalar , özellikle aşındırıcı veya içerisinde partikül bulunan akışkanların akışını açma/kapama ve düzenlemek için uygundur. Manuel ve pnömatik aktüatörlü kontrol opsiyonları bulunmaktadır.
Basınç Kontrol Vanaları
SV serisi tahliye vanaları, istenmeyen basınç artışlarını önlemek ve çalışma basıncını sabit bir seviyede tutmak için tasarlanmıştır. Giriş basıncı kalibrasyon noktalarını aştığında, hattaki basıncı istenen seviyeye düşürmek için vana açılır. Valf, piston üzerindeki çalışma basıncı kalibrasyon basıncına düştüğünde ise kapanır.
U-PVC Solenoid Vanalar
2/2 Yollu, S1 ve S2 serisi düz geçiş tipi solenoid valfler


Çekvalfler
Çekvalfler, tek yönde akışı sağlamak ve geri akışı önlemek için kullanılan vanalardır. Kullanım alanları arasında, kimya ve petrokimya, gemi inşa ve yat, madencilik, enerji santralleri, su ve atıksu arıtımı ve yüzme havuzları vb. bulunmaktadır.
Y-Tip Pislik Tutucular
RV serisi pislik tutucular , içerisinde bulunan süzgeç yardımıyla akışkanda bulunan katı partiküllerin geçişini sınırlandırmaktadır.
VV Serisi Y-Tip Ayar Vanaları
VV Y-tip ayar vanaları, özellikle temiz sıvılar için uygun bir açma/kapama ve kontrol vanasıdır.

VA Serisi Hava Atıcılar
VA serisi hava atıcıların amacı , akışkan ile boruya giren havanın tahliyesini sağlamaktadır.
VZ Serisi Emiş Klapeleri
VZ serisi emiş klapeleri, sıvının yalnızca tek yönde geçişine izin verir.

Boru ve Ek Parçaları
Termoplastik boru ve ek parçaları (fittings) serisi.