STARVALVE / Ürünler / Starvalve Ürün Gamı
GENEL ENDÜSTRİYEL VANALAR
Kelebek Vanalar
Kelebek Vanalar; boru hatlarında daha az yer kaplamaları, her iki yönde de mükemmel sızdırmazlık sağlamaları, daha düşük torka sahip olmaları, diğer vana tiplerine göre daha düşük maliyetli olmaları ve aktüatörlere kolay montaj yapılabilmelerinden dolayı endüstriyel proseslerde yaygın olarak kullanılırlar.Küresel Vanalar
Küresel vanalar endüstriyel proseslerde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Küresel vanalar, manuel, elektrik veya pnömatik aktüatör kontrollü olarak kullanılabilirler. Bu vanaların kullanıldığı endüstriyel alanlardan bazıları; içme suyu ve atık su arıtma tesisleri, demir-çelik endüstrisi, gemi inşa ve yat endüstrisi, kimya ve petrokimya endüstrisi, gıda ve ilaç endüstrisidir.

Bıçak Sürgülü Vanalar
Bıçak Sürgülü vanalar, katı partikül içeren yoğun akışkanların kontrolünde mükemmel çözüm ve düşük basınç kaybı ile yüksek debi geçişi sağlamaktadırlar. Akışkan cinsine uygun olarak geniş conta seçenekleri mevcuttur.


Diyaframlı Vanalar
Diyaframlı vanalar, bir tür özel kesme vanalarıdır. Kullanım ömrünü uzatmak ve bakım maliyetlerini azaltmak için gövde tamamen kauçuk ile kaplanmıştır. Diyaframın montaj/demontaj ve bakımı kolaylıkla yapılabilir. Zorlu proses koşulları ve parçacık bulunan akışkanlarda mükemmel sızdırmazlık sunmaktadırlar.


Pinch Vanalar
Tam geçişli pinch vanalar , düşük debide bile sıfır sızdırmazlık ve kolay bakım imkanı sunmaktadırlar. Kimyasal proseslerle, aşındırıcı partikül veya ortamlarda, zamk sıvısı veya katı ortamlarda, kanalizasyon arıtma tesislerinde (ham kanalizasyon ve çamur arıtma, çakıl temizleme ve kireç), elektrik santrallerinde (FGD sistemi, kül sistemi, kömür taşıma), madencilik endüstrisinde, kimyasal işlemlerde, kağıt hamuru fabrikalarında ve gıda endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Check Valfler
Çekvalfler, tek yönde akışı sağlamak ve geri akışı önlemek için kullanılan vanalardır.


Pislik Tutucular
Pislik tutucular içerisinde bulunan süzgeç yardımıyla akışkanda bulunan katı partiküllerin geçişini sınırlandırır.


Kompansatörler
Kauçuk kompansatörler eksenel, yanal ve açısal hareketleri absorbe etme amaçlı kullanılmaktadır. Boru hatlarında meydana gelen eksenel hareketleri, yüksek basınçlarda oluşan yanal hareketleri, sabit nokta uygulamalarında oluşan açısal hareketleri gidermek için kullanılır. Kaliteli hammadde ve dayanıklı dizaynı ile birçok uygulamada sorunsuz şekilde çalışmaktadır.